Jezercë, aksidentohet një përkthyes

0

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në malin e Jezercës, në veri të vendit. Një përkthyes, i cili shoqëronte 6 turistë kroatë, ka rrëshqitur, por fatmirësisht pa rrezikuar jetën. Përkthyesi ka dëmtuar vetëm njërin krah.

Ndërkohë, Ministria e Mbrojtjes ka dërguar një helikopter për gjetjen e vendndodhjes së turistëve kroatë, të cilët mësohet se janë në gjendje të mirë dhe vazhdojnë pushimet në Alpet shqiptare.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here