Izraelitët pranojnë rrëmbimin dhe djegien e adoleshentit arab

0

Tre izraelitë janë  të dyshuarit kryesorë për rrëmbimin dhe djegien e një të riu palestinez, ngjarje që pritet të nxiti trazira në Jeruzalem.

Të rinjtë kanë pohuar para autoriteteve se qenë ata të cilët e rrëmbyen dhe më pas i vunë flakën 16-vjeçarit.

Mohammed Abu Khdeir u gjet i djegur për vdekje pasi ishte zhdukur më 2 korrik. Analiza mjeko-ligjore e kufomës  vërteton se ai ka qenë ende i gjallë në momentin kur i është vënë flaka.

/Arjola Hajdini/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here