Italia, Baloteli dhe Montolivo në dyshim përballë Spanjës

0

Mario Baloteli dhe Rikardo Montolivo, janë në dyshim për ndeshjen e Italisë kundër Spanjës për gjysëmfinalen e Kupës së Konfederatave.

Sulmuesi Mario Baloteli  dje u pa të çalojë, pasi ka një problem në kofshë, por madhesia e problemit ende nuk është konstatuar. Ndërkohë, Montolivo ka pësuar një tërheqje të fortë.

E sigurtë është se do të mungojë Abate. Për të,  ashtu siç tha dhe Prandeli, Kupa e Konfederatave ka përfunduar për shkak se ka nxjerrë njërën shpatull.

Italia fluturoi dje nga Salvadori drejtë Fortalezas, ku do të stërvitet në stadiumin “Vargas”.

/Marenglen Kume/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here