Itali, sekuestrohen 6 ton drogë, mes të arrestuarve dhe shqiptarë

0

Policia italiane ka sekuestruar rreth 6 ton drogë, me një vlerë prej 10 milionë euro.  Operacioni është zhvilluar në të njëjtën kohë në Komo, Milano, Barleta-Andria-Trani, nga i cili  janë arrestuar 12 persona, ku sipas policisë është konstatuar se, janë  kontrolluar 43 shtëpi, duke bërë të mundur  sekuestrimin  e  pesë makina, materiale për paketimin dozave  dhe 11 mijë euro.

Sipas policisë italiane mesohet  se koka ishte një familje shqiptare, e cila sillte drogën nga Shqipëria,  ndërsa një grup shqiptaro-italian e blinin dhe e shpërndanin, si dhe një grup i tretë i përbërë vetëm nga italianë. Ndërkohë ngarkesat  që vinin nga Shqipëria, zbarkonin në Pulia, ku ruhej droga dhe më pas transportohej me furgonë dhe mjetet të tjera në zona të ndryshme të Italisë.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here