Interpoli në kërkim të 22-vjecarit Delin Hajdaraj

0

Shtetasi Delin Hajdaraj është në listën e të kërkuarve  nga Interpoli për llogari të drejtësisë shqiptare.

Ai dyshohet se qëlloi me armë në plazhin e Kalasë në Vlore më 4 gusht, duke lënë dhe trë të tjërë të vrarë dhe një të plagosur. Viktimat ishin Sokol Isufi, 34 vjec, Serdi Bajlozi, 17 vjec, si dhe Diana Ademi, 53 vjec. Të tre pushues dhe pa asnjë lidhje me ngjarjen.

Gjermania gjithashtu është marrë me hetimet për ngjarjen pasi një nga viktimat Diana Ademi kishte nënshtetësi gjermane.

Interpoli ka publikuar dhe foton e 22-vjecarit bashk me të dhënat dhe fton të gjithë qytetarët të bashkpunojnë në dhënien e informacioneve dhe ndëshkimit të vrasësit.

/Jonida Halili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here