Interi me sytë nga Argjentina për merkaton e verës

0

Klubi i Interit ka hedhur sytë nga Argjentina për merkaton e verës në kërkim të përforcimeve për sezonin e ardhshëm, duke pasur parasysh edhe dështimin e këtij sezoni. Përgjithësisht merkatoja e Interit në Argjentinë nuk ka qenë e suksesshme, por këtë herë duket se “zikaltërit”  janë shumë aktiv për të marrë lojtarë nga ky kampionat.

Përveç blerjeve të viteve të fundit dhe lojtarëve të piketuar prej kohësh , skuadra milaneze bën publike synimet e merkatos për këtë verë.

Bëhet fjalë për Faustino Markos Alberto Rojos, mbrojtësin 20-vjeçar te Sportingut të Lisbonës, i cili premton shumë dhe që ka qenë pjesë e kombëtares së Argjentinës  U 19.

Një tjetër goditje pritet të jetë Xhino Peruci që luan me Velez, për te cilin interesohet edhe Mançester Siti e shumë skuadra të tjera.

/Dorjan Gjepali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here