Inter drejt Luis Gustavo

0

Tashmë është njohur dëshira e Interit për të rregulluar disi problemet me mesfushën.

Sipas Corriere dello Sport  një ndër emrat që do i duhet Maxarit për mesfushën është pikërisht braziliani i cili luan për bavarezët Luiz Gustavo  qw  është futur në listën e merkatos interiste nga trajneri Maxari.

Një emër tjetër është edhe Wolfsburg i cili mund të shkojw tek Inter për rreth 15 milion euro por ngelet ende një destinacion pak i pëlqyer nga vetë ai.

Ndërsa zikaltërit edhe pse nuk kanë marrë pjesë në Champios Leage janë akoma një skuadër e madhe dhe me prespektiva sidomos pas ardhjes në Milano të indonezianit Thohir.

Sipas Corriere ka dhe disa alternativa të tjera si : Wellington dhe Boudebouz por ekziston dhe mundësia qe të rikthehet në modë dhe Taider bashkë me Kongdogbia.

Por gjithsesi mbetet me të vërtet një operacion i vështirë pasi mbi Kongdogbia është gjithmonë hija e Madrilenëve.

/Laugert Qosja/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here