Indi, treni shtyp një grup peligrinësh, turma vret shoferin

0

Një tren ka shtypur një grup të peligrinëve hindu të cilët gjendeshin në hekurudhë në Indinë lindore, ku më shumë se 30 persona kanë mbetur të vrarë.

Zyrtarët e hekurudhës indiane kanë thënë se treni i shpejtësisë së lartë nuk duhej të ndalonte në atë pikë, mirëpo disa njerëz duke menduar se do të ndalet në stacion nuk janë larguar kur e kanë parë trenin të afrohet.

Pasi treni është ndaluar, turma e zemëruar i kanë nxjerrë shoferët jashtë dhe i ka rrahur.

Një nga shoferët ka vdekur për shkak të goditjeve që të marra, ndërsa tjetri është në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Turma e zemëruar gjithashtu i ka vënë zjarrin disa prej vagonëve dhe nuk ka lejuar që ekipet e shpëtimit të shkojnë drejt vendit të aksidentit.

/Jola Llozhi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here