I penduari i “Bandës së tritolit” i vë flakën krevatit në qelinë e burgut 313

0

I pandehuri i bandës së tritolit, Ndriçim Gjokona i vë flakën krevatit të qelisë në burgun 313 në Tiranë.
Fatmirësisht nga zjarri nuk ka patur të lënduar, ndërsa nuk dihen ende shkaqet që e kanë shtyrë Gjokonën drejt këtij akti.

Ndriçim Gjakonaj ishte nisma kryesore e arrestimit të Julian Sinanaj. Dëshmia e tij për policinë duke pranuar se ishte pjesë e një bande kriminale e cila kryente vrasje me eksploziv çoi ne arrestimin e vrasësit me pagësë Julian Sinanaj.

Kjo deklaratë erdhi pas mosmarrëveshjes me njëri-tjetrin dhe prishje pazaresh. Pas deklaratës se tij policia arrestoi menjëherë Julian Sinanaj.

/ Ejup Lila /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here