“Holokausti: Plani i Hakmarrjes” synonte vrasjen e 6 milionë Gjermanëve

0

hebre

Zbulohet plani i disa Hebrenjve që planifikonin të vrisnin miliona Gjermanë, si hakmarrje për Holokaustin. Gjetja e disa kasetave të vjetra kanë zbuluar detaje të reja mbi këtë plan që synonte vrasjen e 6 milionë Gjermanëve, duke helmuar furnizimin me ujë të vendit,

Sipas raportimeve, ata planifikonin të helmonin ujin e pijshëm në qytetet e mëdha Gjermane, si Hamburg, Nuremberg, Frankfurt dhe Munih.

Avi Merkado, prodhues filmi, gjeti 10 kaseta të varrosura në një muze në Izrael, e në to detajohet se si ky grup partizanësh Hebrenj u formua pas Luftës së Dytë Botërore dhe sunimet e tyre për hakmarrjen ndaj Gjermanëve.

Regjistrimet, nuk janë dëgjuar kurrë në publik dhe mësohet se  janë në qendër të një dokumentari të ri me titull “Holokausti: Plani i Hakmarrjes”, i cili do të transmetohet për herë të parë më 27 janar.
Lajmi është raportuar për MAILONLINE ( Dailymail ) nga CLAUDIA JOSEPH .

Përgatiti: E.S.L

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here