Himarë, policia ndalon 20 pakistanezë klandestin

0

Himarë-Policia e Himarës ka ndaluar sot në mbrëmje 20 shtetas pakistanezë, që kishin hyrë ilegalisht në vendin tonë.

Burime nga policia bëjnë me dije se mes klandestinëve ka gra dhe fëmijë.

Shtetasit pakistanezë kanë hyrë në vendin tonë nga Greqia, ndërkohë që do të dërgohen në qendrën e emigracionit në Radhimë.

Kohët e fundit në vendin tonë janë kapur klandestinë të shumtë nga Siria, Afganistani, Pakistani, por edhe vende të tjera, pasi e përdorin Shqipërinë si vend transit për të hyrë në Europë.

/Rovena Dupi/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here