Hidhet shorti për Eurosong: Bushpepa këndon më 8 maj

0

11111

Mbrëmë është hedhur shorti për natën e parë dhe të dytë për shtetet pjesëmarrëse në festivalin “Eurovizion” që këtë vit do të mbahet në Lisbonë të Portugalisë në datat 8, 10 dhe 12 maj.Këngëtari që do të na përfaqësojë për këtë  vit është Eugent Bushpepa , i cili fitoi çmimin e madh në festivalin e këngës në radiotelevizionin Shqitarë me këngën “Mall”.

Me datën 8 Maj do të jetë dita kur Bushpepa do të performojë natën e parë të festivalitnën  valët e flamurit kuq e zi.

Shtetet e tjera që do të garojnë në natën e parë gjysmvfinale janë:

Shqipëria, Azerbajxhani , Bjellorusia, Kroacia, Austria, Zvicra e të tjerë.

Bushpepa do të jetë në garë me këngëtarë që vijnë që nga edhe Zvicra,Irlanda,Norvegjia dhe më gjerë.

  Përgatiti:F.B

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here