Herman Van Rompuy me 1 korrik viziton Kosovën

0

Presidenti i Këshillit Evropian, Herman Van Rompuy, do të vizitojë Republikën e Kosovës më 1 korrik.

“Epoka e re”, një burim i besueshëm ndërkombëtar bën me dije se Rompuy gjatë qëndrimit të tij në Kosovë pritet të takohet me drejtuesit më të lartë të institucioneve të vendit, me të cilët do të bisedojë  për gjendjen politike, për zbatimin e marrëveshjes së arritur në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë si dhe për agjendën evropiane.

/Enkeleda Cami/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here