Helmohen 47 dasmorë në Fier

2

Gjatë një dasme në fshatin Cakran të Fierit janë helmuar 47 persona nga  ushqimi që kanë konsumuar.

Personat e intoksikuar janë shtruar menjëherë në spitalin rajonal të Fierit. Mjekët kanë thënë se rreth 80% e dasmorëve kanë shfaqur probleme të helmimit, ku 47 prej tyre janë duke marrë mjekim në spital.

Policia e Fierit  është duke kryer hetimet  e nevojshme, ndërsa dasmorët janë shprehur se helmimi i tyre ka ardhur si pasojë e mishit të konsumuar.

/Ariana Saraçi/

2 KOMENTET

  1. waaaa cfare fatkeqesie. imagjino te shkosh ne dasem dhe te helmohesh. per keto duhet te nisin hetime, dhe shteti qe eshte shtet, duhet te vere para pergjigjesise ata qe rrezikojne jeten e personave te tjere.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here