Hejnkes: Koha për një pushim të shkurtër

0

Trajneri Jup Hejnkes bëri të ditur sot se do të tërhiqet përkohësisht nga futbolli. Njeriu që udhëhoqi Bajernin e Mynihut drejt suksesit të trefishtë zbuloi në një konferencë për shtyp planet e tij për të ardhmen.

Të gjithë prisnin që tekniku gjerman të tërhiqej përfundimisht nga futbolli, por diçka e tillë do të jetë vetëm e përkohshme. Hejnkes është përfolur ditët e fundit për të marrë drejtimin e Realit të Madridit, por vetë ai shprehet se për momentin është koha për pak pushim.

Jup Hejnkes udhëhoqi Bajernin këtë vit drejt fitimit të Ligës së Kampionëve, Bundesligës dhe Kupës së Gjermanisë. Vendin e tij në drejtimin e klubit bavarez e zë tekniku spanjoll Pep Guardiola.

/Klajdi Lleshi/

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here