Hazard shpëton Celsin

Skuadra e Celsitnuk ka shkuar më shumë se një barazim shtëpi kundër Uest Bromiç 2-2 falë një goli të Hazard në minutën e 95 të takimit.

Celsi kaloi i pari në avantazh me kamerunasin Eto çka e mbylli pjesën e parë në avantazh 1-0 Ndërkohë në pjesën e dytë kanë qenë miqtë që kanë realizuar dy herë në portën që mbrohet nga Ceh duke ia vështirësuar akoma më shumë Celsit ndeshjen. Në minutën e 95 braziliani Ramires fiton një faull brenda në zonë çka do të thotë që kemi penallti për Celsin e cila kthehet në gol nga belgu Edën Hazard. Me mbylljen e ndeshjen nisën polemikat midis arbitrit dhe skuadrës së Uest Bromuiç për arsyje se koha e shtesës kishtë përfunduar. Celsi ndodhet në vendin e katërt me 20 pike ndërsa Uest Bromuiç ndodhet në vendin e nëntë me 14 pikë. Ndërkohë në ndeshje e tjera të Premier Ligës kemi këto rezultate: Celsi – Uest Bromuiç Aston Villa – Kardif Siti    2 – 0 Liverpul – Fulham              4 – 0 Sauthampton – Hull Siti      4 – 1 Kristal Palace – Everton       0 – 0 Noruic – Uest Hem             3 – 1 /Dorjan Gjepali/]]>