Hazard shpëton Celsin

0

Skuadra e Celsitnuk ka shkuar më shumë se një barazim shtëpi kundër Uest Bromiç 2-2 falë një goli të Hazard në minutën e 95 të takimit.

Celsi kaloi i pari në avantazh me kamerunasin Eto çka e mbylli pjesën e parë në avantazh 1-0

Ndërkohë në pjesën e dytë kanë qenë miqtë që kanë realizuar dy herë në portën që mbrohet nga Ceh duke ia vështirësuar akoma më shumë Celsit ndeshjen.

Në minutën e 95 braziliani Ramires fiton një faull brenda në zonë çka do të thotë që kemi penallti për Celsin e cila kthehet në gol nga belgu Edën Hazard.

Me mbylljen e ndeshjen nisën polemikat midis arbitrit dhe skuadrës së Uest Bromuiç për arsyje se koha e shtesës kishtë përfunduar.

Celsi ndodhet në vendin e katërt me 20 pike ndërsa Uest Bromuiç ndodhet në vendin e nëntë me 14 pikë.

Ndërkohë në ndeshje e tjera të Premier Ligës kemi këto rezultate:

Celsi – Uest Bromuiç

Aston Villa – Kardif Siti    2 – 0

Liverpul – Fulham              4 – 0

Sauthampton – Hull Siti      4 – 1

Kristal Palace – Everton       0 – 0

Noruic – Uest Hem             3 – 1

/Dorjan Gjepali/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here