Halkidë, arrestohen një shqipëtar dhe një grek për drogë

0

Policia e Halkidës ka arrestuar një shqirtarë dhe një grek të akuzuar për drogë dhe armë pa leje.

50-vjecari shqipëtarë është arrestuar bashkë me  25-vjecarin grek si bashkëpunëtor.

Ato tregtonin drogë në shumë zona të ndyshme të Halkidës me taksi.

Policia gjatë kontrollit në  makinë ka gjetur  1.5 kg droge si dhe një shpatë 70 cm dhe një shtizë 12cm. Të arrestuarin janë çuar në komisariat dhe policia për zbardhjen e lidhjes së tyre në këtë punë.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here