Greqi, sekuestrohet 140 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria

0

Policia greke ka bërë të mundur sekuestrimin e 140 kg marijuanë, në një mjet me destinacion nga Shqipëria.

Burimet policore bëjnë me dije që është vënë në pranga një 30-vjeçar i cili drejtonte dhe mjetin në të cilin tranportohej lënda narkotike. Sipas burimeve, drejtuesi nuk iu bind urdhrit të policisë për të ndaluar i cili më pas ka braktisur dhe mjetin.

Postblloku i policisë arrestoi  vetëm disa minuta pas arratisjes shtetasin greko-egjiptian Ilir Kupa. Ndërkohë, mësohet se 30 vjeçari e kishte ngarkuar lëndën narkotike në kufi me Shqipërinë.

/Muzafere  Dema/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here