Gjykata komunikon akuzën për 7 inventarizuesit e BSH-së

0

Gjykata deklaroi sot akuzat për 7 inventarizuesit e Bankës së Shqipërisë. Personat në fjalë akuzohen për shpërdorim detyre pas skandalit të vjedhjes së 713 milionë lekëve në Bankën e Shqipërisë.

Të akuzuarit janë: Emiliano Lamçes, Bahri Allushit, Ilir Dedjës, Gentian Jahjës, Mehdi Markut, Mehdi Mollës dhe Fatbardha Gurthi.

Emiliano Lamçe ka masën e sigurisë “detyrim parcourt-hammeraqitje, ndërsa 6 të akuzuarit e tjerë janë në masë arrest shtepie.

/Ilda Xhafa/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here