Gjendet avioni i “Malaysia Airlines” dhe autoritetet nuk tregojnë ?

0

Ndërkohë që shumë shtete janë duke kërkuar në mënyrë intensive për mbetjet e avionit “Malaysia Airlines”, drejtori i njëreës prej kompanive kërkuesë australiane është shprehur i sigurtë që tashmë e dijnë vendin ku është përplasur ai. “Mendoj se e kanë gjetur vendin e rënies së avionit. Qeveritë nuk e kanë shpallur ende publikisht këtë. Nqs dikush do të pyeste: A ke prova teknike për këtë? Unë do t’i thoja: Po”, shprehet David Mearns, drejtor i kompanise “Blueëater Recoveries” .

Kompania në fjalë u bë e famshme në vitin 2008, kur gjeti thuajse pas një shekulli një anije lufte të mbytur australiane gjatë luftes së parë botërore.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here