Gazetari gjerman: Ja pse shkodranët janë tifozë të çmendur me Gjermaninë

0

Një gazetarë gjermanë ka udhëtuar drejt Shkodrës për të zbuluar pse shkodranët janë tifozë të çmendur me Gjermaninë.

Ai shpreht se ndihej mjaft emocionues kur shikon qytetin e Shkodrës të mbushur me flamuj Gjermanë. “Është flamuri gjerman më i madh në pronësi private”, thotë ai pasi shikon një flaur gjigand në hyrje të Shkodrës.

Ai flet me tifozët gjermanisht sepse në qytet nuk flitet shumë anglisht. Gjithashtu ai shoqërohet me tifozët duke pirë birrë.,

Gazetari thekson se shqiptarët kanë shumë talente që luajnë për kombëtare të tjera por nuk mbajnë flamujt e kombëtareve që përfaqësojnë ata.

Gjithashtu ai nuk le pa përmendur produktet gjermane të cilat pëlqehen shumë në Shqipëri dhe hobin e përbashkët të Gjermanëve dhe Shkodranëve, biçikletat.

/ Ejup Lila /

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here