Gazetari dhe botuesi i gazetës se njohur humb betejën me kancerin

0

Ka humbur jeten gazetari inovativ, krijues dhe botues i gazetes “ProtoThema”, Themos Anastasiadis.

Ai ka dhënë frymen e fundit mbremjen e se martes ne moshen 61 vjecare, ne shtratin e spitalit, pas nje vit e gjysme lufte me kancerin.Ne njoftim te publikuar sot, gazeta e njohur greke shpreh pikellim per ndarjen nga jeta te njeriut qe e cileson aq frymezues.

“Themos la një shenjë të pashlyeshme në gazetarinë greke me qetësinë, humorin, punen kerkuese, miqesine dhe solidaritetin e tij duke lënë prapa disa nga momentet më të bukura në media”- shkruan gazeta, duke nenvizuar “Me largmin e tij, gazeta dhe gjithe stafi do te humbase shume, por edhe më shumë nga familja e tij e dashur.
Lamtumirë Themos. Kujtimi yt nuk do te vdese”.

/A.Miha

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here