Gazeta serbe: Ja si do të provokohet Vuçiç në Tiranë

0

Pas zyrtarizimit të vizitës së kryeministrit serb, Aleksandër Vuçiç në Tiranë, gazetat serbe kanë nisur të parashikojnë çfarë mund të ndodhë gjatë këtij takimi.

Gazeta më e madhe serbe “Kurui” shkruan në kryeartikullin e saj se kryeministri Vuçiç do të provokohet nga Rama dhe Hashin Thaçi gjatë vizitës së tij.

Sipas Kurir vizita nuk do do të bëhet duke ndjekur protokollin dhe cilëson tre raste kur do të provokohen serbët. Së pari, kryeministri Rama do të flasë për Shqipërinë e Madhe, së dyti shoqëria civile do të organizojë protest kundër kryeministrit serb dhe së treti gazetarët të cilët do të shoqërojnë Vuçiç nuk do të lejohen të bëjnë pyetje.

/Objektiv.al/ 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here