Gaza, Izraeli pranon propozimin për armëpushim

0

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu mblodhi  ministrat e Këshillit të Sigurisë për te biseduar mbi  propozimin e Egjiptit.

Ndërkohë që në Gaza numri i të vdekurve prej forcave ushtarake izraelite ka shkuar ne 194 dhe numërohen rreth 1400 palestinezë të plagosur.

Qeveria Izraelite pas bisedimeve të gjata ka vendosur të pranojë propozimin e Egjiptit për armëpushim. Armëpushimi pritet të  fillojë në orën 9:00 me orën lokale.

/Arjola Hajdini/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here