Shqipëri-Slloveni, ja 11 “gladiatorët” kuqezi

0

Kombëtarja jonë duket e karikuar dhe e motivuar për një rezultat pozitiv në Lubjanë. De Biazi tha se do zbresin në fushë për rezultat pozitiv, por bileta për në “ Brazil 2014” ka nëvojë për fitore.

Sot në fushë pritet të zbresë një skuadër konkuruese dhe e denjë për të siguruar rezultat pozitiv. Në portë rikonfirmohet Berisha, që ka treguar një formë të shkëlqyer ndeshjet e fundit. Vendin bosh të Marvajt duket se do ta zejë     Admir Teli. Andi Lila dhe Ansi Agolli janë mbrojtesit e krahut më në formë në skuadrën tonë. Në qendër nuk mund të mungojë edhe emblema e skuadrës, Lorik Cana.

Migjen Basha dhe Ervin Bulku mbeten në vijën  mesfushët ndërsa “ krahët” e ekipit do të jenë Odise Roshi  dhe Valdet Rama. Edgar Cani ka fituar përball Salhit dhe do të jëtë përgjegjës për reparitn sulmues me talentin Ergys Kaçe prapa krahëve.

Këto do jenë 11 heronjt që do zbresin në fushë për realizimin e endrres së një kombi.

65878

 

/Blerand Ismaili/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here