Fyle bojkoton Samitin e Ohrit

0

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Stefan Fyle, nuk do të marrë pjesë në Samitin e presidentëve të rajonit, i cili, do të mbahet më 1 dhe 2 qershor në Ohër.

Samiti gjithashtu bojkotohet nga Shqipëria dhe Bullgaria për shkak të mosftesës së Kosovës.

Për këtë gjë ka reaguar ashpër Këshilli Kombëtar shqiptaro-amerikan.

/Irida Vata/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here