Fushë-Krujë, grabiten 1.5 mln lekë

0

Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Fushë-Krujës ka ndodhur një garabitjem ku disa persona të maskuar kanë grabitur një firmë private pranë fshatit Derven.

Vlera e grabitjes kap një shumë prej 1.5 milionë lekësh.

Personat që kryen grabitjen kanë arritur t’u largohen forcave të policisë, por kjo e fundit ka mundur që të gjejë mjetin me të cilin u larguan grabitësit ndërkohë që policia ka nisur menjëherë hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të grabitjes.

/Enkeleda Cami/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here