Florida, arrestohet prifti që donte të digjte Kuranin

0

Në SHBA është arrestuar prifti Terrry Jones pasi ka njoftuar se do të digjte 3 mijë kopje të Kuranit në përvjetorin e sulmëve të 11 shtatorit.

Prifti 61-vjeçar u kap nga policia në një furgon, ku transportonte 2 998  kopje të librit të shenjtë të lagura me benzinë gati për t’i djegur në kujtim të viktimave sipas tij.

Terry kishte njoftuar dhe në faqen e tij në internet planin për të djegur Kuranin.

Prifti është akuzuar gjithashtu edhe për armëmbatje në ambjente publike.

/Adisa Sida/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here