Autobusi bie në humnerë, mbi 22 të vdekur në Filipine

0

Një aksident me të paktën 22 persona  të vdekur dhe 22 të plagosur ka ndodhur  në Manila, Filipinë.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm, ku një autobus udhëtarësh është përplasur me një kamion në një mbikalim të autostradës dhe më pas ka rënë në greminë.

Nuk dihet ende numri i personave në autobus, ndërkohë që mediat vendase raportojnë për një duzinë kufomash të nxjerra nga rrënojat e autobusit. Nuk është e qartë se cili ishte shkaku i këtij aksidenti, ndërsa dyshohet se lagështira e rrugës nga shiu mund të ketë qenë një faktor.

Kompania e autobusit të përfshirë në aksident ka pezulluar për 30 ditë punën për t’i hapur rrugë hetimeve për zbardhjen e aksidentit.

Aksidentet e komunikacionit janë të shpeshta në Filipine, kryesisht për shkak të mosrespektimit të rregullave.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here