Fier, protestë kundër ‘‘Agimit të Artë’’

0

Qytetarët e Fierit kanë protestuar sot në rrugët e qytetit kundër deklaratave antishqiptare të ‘‘Agimit të Artë” në Himarë. Ndërsa policia deklaroi se protesta ishte e paligjshme dhe shoqëroi 10 persona në komisariat.

Protestuesit në Fier veshën dy qen me flamurin grek duke i mbajtur të lidhur me zinxhir, në shenjë proteste ndaj deklaratës së djeshme të neonazistëve për “çlirimin” e Himarës.

Në protestë morën pjesë dhjetëra qytetarë të Fierit dhe rrethinave. reagimi vjen pas një sërë deklaratash dhe veprimesh antishqiptare të përfaqësuesve të ‘‘Agimit të Artë’’.

/Romina Qama/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here