Fier, një 52-vjeçare mbjell 200 rrënjë kanabis stativa

0

Një 52-vjeçare është ndaluar nga policia nën akuzën e kultivimit të lëndëve narkotike.

Burime nga policia bëjnë me dije se Xhevrije Shabanaj nga fshati Ngjeqar, komuna Kurjan, Fier është vënë në pranga pasi kishte mbjedhë 200 rrënjë bimë të dyshuara si bimë narkotike kanabis stativa.

Për këtë ngjarja forcat blu kanë shpallur në kërkim Kryeplakun e fshatit për veprën penale “Mos kallzim të krimit” dhe Veprimeve që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.  Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë  së Rrethit Gjyqësor Fier.

/Rovena Dupi/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here