Fier, ndalohet i dënuari për drogë

0

droge-1

 

 

Shtetasi i shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike është kapur nga policia e Fierit.

Nga Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Fier u ekzekutua urdhëri për ndalimin e shtetasit Luftar Xhafa,21 vjec banues në Raskovec.

Ndalimi i shtetasit u bë pasi gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 4 vjet e 10 muaj burg për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve” parashikuar në Kodin Penal nga neni 283/2

Përgatiti: E.B

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here