Fier, ndalohen 6 persoan të akuzuar për prostitucion

0

Fier- 6 përsona të akuzuar për shfrytëzim prostitucion janë ndaluar mëngjesin e sotëm nga policia.

Burime nga policia bëjnë me dije se të ndaluarit janë përkatësisht Haxhi Lalaj, F.H, 47 vjeçe, B.Ç, 64 vjeç, E.F, 35 vjeç, M.B, 50 vjeç dhe Xh.D, 60 vjeç. Nga ana tjetër në procedim pnal janë Ll.N 69 vjeç dhe B.l 69 vjeç . Njëri prej të ndaluarve Haxhi Lalj shfrytëzonte apartamentin e tij për ushtrimin e prostitucionit.

Përmes operacionit të koduar “Private” pas një hetimi 3 mujor në bashkëpunim me Prokurorinë të viheshin në pranga të dyshuarit.

 

/Objektiv.al/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here