Fat “i zi ”për Reus

0

Federata e Futbollit Gjerman ka konfirmuar se Marco Reus do të mungojë 3 muaj pas pësimit të një lëndimi ndaj Armenisë.

Pas një dueli me armenin Artur Yedigaryan, ylli i Dortmundit lëndoi ligamentet kruciale dhe u dërgua në spital për te marrë ndihmën mjekësore.

Mirëpo, pas daljes së rezultateve Federata e Futbollit Gjerman ka konfirmuar se Reus do të mungojë deri në 7 javë  duke humbur kështu  përfundimisht pjesmarrjen  në Kupën e Botës.

Pas mungesës së Marco Reus trajneri i panzerave ka vendosur të ftoj Shkodran Mustafin në vend të asit gjerman .

/ Armando Xhani/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here