Erdoan: ‘’Provimi i Egjiptit‘’, Evropa mbeti në klasë

0

Kryeministri turk Rexhep Taip Erdoan ka kritikuar dhe një herë komunitetin ndërkombëtar për qëndrimin indeferent ndaj ngjarjeve të Sirisë, ku ka theksuar se Evropa mbeti në klasë në ‘’Provimin e Egjiptit’’.

Në fjalimin që mbajti sot ai theksoi se në Siri janë vrarë mbi 100 mijë njerëz, ku vetëm herën e fundit u vranë 200 foshnja, duke shtuar se është e pamundur të heshtësh.

Ndër të tjera ai ka theksuar se aprovimi i një vdekje në Egjipt është sikur të kesh aprovuar vdekjen e të gjithë njerzimit.

/Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here