Elhaida Dani shkon në finalen e “The Voice of Italy”

0

Elhaida Dani shkon në finalen e “The Voice of Italia”,  nga grupi Cocciante. Performaca me këngën “I belive I can Fly”, ka rrëmbyer zemrat e publikut, i cili edhe këtë herë ka votuar 19-vjeçaren shqiptare duke i dhuruar finalen.

Në këtë show, 60% është talenti që i vlerëson këngetarët dhe 40 % janë votat e publikut, i cili mund ta miratojë ose ta ndryshojë rënditjen sipas preferencës.

Elhaida Dani ka deputuar fuqishëm në “The Voice of Italia” duke marrë vlerësimet më të larta nga juria: “Forcë e natyrës, “Uragan”, “Fantastike”.

19-vjeçarja ka niur të këndojë që kur ishte vetëm 6 vjeçe. Në vitin 2009 ka fituar edicionin “Star Accademy”. Këngëtarja shënon fitore me çmime kombëtare dhe ndërkombëtare, në vitn 2012 ka zënë vendin e parë në “Top Fest” me këngën “Sje më”.

Për popullin e internetit ajo është fituesja e këtij edicioni.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here