Elbasan, përplasen 4 automjete

1

Një aksident i rëndë automobilistik u shënua  dje në Mjekes të rrethit të Elbasanit rreth orës 9:30, ku dy persona mbetën të plagosur pa rrezik për jetën.

Të dëmtuarit janë dërguar me urgjencë në  spitalin e qytetit të Elbasanit ku i është dhënëe dhe ndihma e parë.

Mjetet e pëfshira në jane dy autobuzë linje  të  shërbimit urban të cilat janë përplasur mes tyre duke përfshirë edhe  një autoveturë.

Policia bën të ditur se shaku i aksidentit ka qenë shpejtësia e lartë me të cilën udhëtonte makina me targa të Tiranës.

/Najada Fosa/

 

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here