Elbasan-Librazhd, përplaset trajleri vdes drejtuesi i mjetit

0

Një aksident me pasojë vdekjen e një 52-vjeçari ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Elbasan-Librazhd.

Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë të ditur se një mjet tip trajler, me targë AA701CU, është përplasur me këmbën e një ure,  ngjarja ka ndodhur rreth orës rreth orës 02:40 tek mbikalimi i Mirakës, ku jetën drejtuesi i mjetit Ilir Prokopi.

Ndërkohë nuk dıhen shkaqet e aksidentit të rëndë që i mori jetën 52-vjeçaritö policia ndodhet në vendgjarje dhe vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here