“Piatek’’ shpërthen në Milano

0

Ditën e djeshme u luajt ndeshja Milan – Napoli e vlefshme për kupën e Italise në stadiumin San Siro të Milanit.

Milani fitoi me rezultatin 2-0 me dy golat e blerjes më të fundit nga skuadra e Xhenoas. Piatek ishte autori i dy golave të fitores për kuq e zinjtë e Milanit. Piatek erdhi në Milano në merkaton e janarit per vlerën prej 35 milonë euro. Piatek është golashënuesi i Seria A për momentin i ndjekur nga Ronaldo dhe Icardi . Mesa duket golashenuesi është ambjentuar shum mirë me skuadrën e re pasi golat që shënoi i vodhën zemrat tifozëve milanistë.

 

 

/J.Hasa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here