Egjipt, rinisin protestat

0

Egjipt- Kanë nisur sërish protestat kundër Qeverisë së Përkohshme të vendit.

Vëllazëria Myslimane është rebeluar duke lëshuar një deklaratë të fortë, ku i bën thirrje forcave të sigurisë, të mos i binden urdhrave për të vrarë protestues.

Forcat e policisë kanë bllokuar të gjitha rrugët që të çojnë në xhaminë “ Rabaa el-Advije”, në sheshin “Tahrir”, “Ramses” dhe Ministrinë e Drejtësisë.

Gjithashtu, mbështetësit e vëllazërisë bëjnë thirrje për lirimin e disa përfaqësuesve të Vëllazërisë Myslimane.

 /Rabihana Halili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here