Egjipt, Morsi në paraburgim për spiunazh

0

Kajro-Presidenti i rrëzuar egjiptian, Mohamed Morsi është vendosur në paraburgim për një periullë 15 ditore.

Bëhet e ditur se mbi të rëndon akuza e spiunazhit për organizatën terroriste “Hamas” dhe arratisjeve në masë nga burgjet gjatë revolucionit, njofton agjensia zyrtare e lajmeve, MENA.

Lajmi për arrestimin e Morsit është shoqëruar me frikë të madhe, pasi parashikohen përleshje, vetëm pak orë pas manifestimeve masive nag ana e mbështetësve të ish-presidentit.

/Rovena Dupi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here