Egjipt, mijëra protestues pro dhe kundër Morsit rikthehen në ‘Tahrir’

0

Kajro Pas përfundimit të  përleshjeve të dhunshme në Kajro mes mbështetësve dhe kundërshtarëve të presidentit të larguar egjiptian, Mohamed Morsi, që përfunduan me të paktën 37 të vdekur.

Edhe ditën e djeshme kryeqyteti është rikthyer në arenë protestash dhe manifestimesh të qindra mijëra personave.

Tratativat vazhdojnë për një emërim të mundshëm të Mohamed el Baradei në postin e kryeministrit, ndërkohë një pjesë e madhe e rrugëve të kryeqyteti përgjatë Nilit kanë mbeten të shkreta dhe dyqanet e mbyllura, nga përleshjet e dhunshme.

/Amela Shehi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here