Egjipt, dorëhiqen 4 ministra

0

Katër anëtarë të kabinetit të presidentit egjiptian, Muhammad Morsi, një ditë pas protestave masive kanë dhënë dorëheqjen.

Ministrat e Turizmit, Mjedisit, Komunikimit dhe Çështjeve Ligjore, kanë dorëzuar dorëheqjet te kryeministri Hisham Qandil. Një ditë pas vdekjes së 16 personave, protestuesit e opozitës kanë sulmuar dhe I kanë vënë flakën selisë së Vëllazërisë Myslimane në Kajro , partisë së presidentit Morsi.

/Erilda Sulika/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here