Edi Rama sot takim me Tony Blair

0

Kryetari i partisë socialiste Edi Rama pritet të takohet sot me Tony Blair në Londër. Lajmi bëhet i ditur nga vetë z.Rama në faqen e tij në twitter.

Kryeministri i ardhshëm i Shqipërisë ka pasur dhe një takim përpara zgjedhjeve  më z.Bair. Në këtë takim z.Rama e ka njohur z.Blair me programin për një “Rilindje Shqiptare”. Gjatë takimit u ra dakort që të punohet më nga afër  për të çuar përpara këtë program.

/Shkëndije Curri/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here