Edi Rama: Hëna merr ngjyrën e Rilindjes

0

Shqipëria e ndeshur nën atmosferën e numërimit të votive ku miliona shqiptarë janë drejtuar në ekranet e televizorëve dhe kompjuterave për të ndjekur rezultatin zgjedhor, partitë politike kanë shpallur fitoret e tyre.

Partia Socialiste  ka ndjekur garën deri në orët e para të mëngjesit dhe po ndjen atmosferën e fitores.

Në rrjetin  social Facebook, kryesocialisti Edi Rama ka publikuat një shkrim të Financial Times që shpall fitoren e tij dhe një foto të hënës së plotë mbrëmjen e së djelës me ngjyrën e “Rilindjes”.

Nërkohë, kryeministri Sali Berisha është treguar me pasiv me postimet e tij në rrjetet sociale, që nga postimi i fundit  për mitingun e ditës së premte.

Ndryshe nga vitet e tjera, Tirana është gdhirë e qetë sot pas një nate të mbushur nga tensioni i ditës së zgjedhjeve.

/Enkeleda Cami/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here