E zë korrenti, ndërron jetë 49-vjeçari

0

Një 49-vjeçar ka gjetur vdekjen, pasi e zuri korenti teksa po gjuante peshk.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Çepunë  në Gjirokastër, ku Bujar Shehu bashkë me shokun e  tij ka qenë duke peshkuar në lumë.

Shkaqet e kësaj ngjarjeje kanë ardhur si pasojë pasi mjetet e peshkimit ishin jo me grep, por me gjenerator.

Policia dyshon se ngjarja ndodhi nga pakujdesia dhe se 49-vjeçari mund të ketë rrëshqitur aty ku ishin vendosur në ujë përcjellësat e gjeneratorit.

Pasi ka rënë në kontakt me rrymën elektrike, Shehu ka gjetur menjëhershme vdekjen.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here