Dy të dehur ushtrojnë dhunë fizikë ndaj uniformave blu

0

Dy persona në gjëndje të dehur që udhëtonin me makinë përveç se kanë shpërfillur urdhërin e policisë rrugorë kanë ushtruar edhe dhunë fizike ndaj tyre. Efektivet e policisë kanë përfunduar në spital.

Ngjarja ka ndodhur në datë 7 shtator por vetëm sot policia ka dhënë informacionet e para për ngjarjen. Bëhet me dije së është arrestuar Genc Mustafa , 42 vjeç , lindur në Tropojë dhe Kreshnik Kukeli, 21 vjeç , lindur e banues në Tiranë.

Dy personat kanë qënë në automjetin e tyre tip “ Ford Fokus” pa dokumentacionin e nëvojshëm dhe në gjendje të dehur. Patllura e policies i ka ndalur dhenë këto momente të dehurit kanë ushtruar dhunë ndaj policëve. Është dashur ndërhyrja e kolegëve për të arrestuar personat në fjalë.

/Blerand Ismaili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here