Durrës, pranga grupit kriminal

0

Forcat blu ndalojnë një 52-vjeçar nga Tirana pasi iu sekuestruan 31 copë kallëp eksploziv C4 me peshë rreth 15 kilogramë dhe disa kapsolla elektronikë detornatorë të momtuara fitil zjarrpërcjellëse.

Burime nga policia bëjnë me dije se personi i ndaluar është shtetasi Fatri Xhediku, 52 vjeç dhe dyshohet për transport të një grupi kriminal që merret me trafikimin e lëndëve eksplozive. Ndalimi i të dyshuarit është bërë më 11 maj në stacionin e trenit në Durrës nga Sektori për Trafiqet dhe Narkotikët në Drejtorinë e Policisë Durrës.

/Objektiv.al/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here