Durrës, dy shpërthime të fuqishme, dyshohet të jenë shkaktuar nga avionët e NATO-s

0

Dy shpërthime të fuqishme kanë ndodhur sot në qytetin e Durrësit.  Shpërthimet kanë ndodhur pak çaste larg njëri-tjetrit dhe kanë qenë aq të fuqishme saqë janë dëgjuar edhe në Shijak, Kavajë, Lushnje dhe Rrogozhinë.

Mësohet se shpërthimi ka ndodhur në zonën në Çurrila. Paraprakisht bëhet e ditur se disa avionë ushtarakë kanë hedhur predha në det. Dyshohet se janë avionë të NATIO-s, të cilët marrin pjesë në luftën në Siri, kundër ISIS, të cilët kanë hedhur në det lëndën shpërthyese  për të mos pasur me vete mbetjet ushtarake në vendet ku qëndrojnë.

Në vijim policia do të japë më shumë të dhëna mbi këtë shpërthim.

/Objekti.al/

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here