Dua Lipa nominohet për 5 çmime Brit awards

0

dua-lipa-2016

 

Këngëtarja kosovare Dua Lipa  mahnit fansat e saj me pjesëmarrjen e saj ne BRIT Awards që do të zhvillohet më 21 shkurt në londër ku ajo do të nominohet me 5 çmime.

Dua Lipa po bën tashme historinë e cmimeve të muzikës POP në Britaninë e madhe pasi kur më pare një këngëtare femër nuk kishte marrë kaq shumë nominime për këtë vit.

Këngëtarja me origjinë kosovare këtë vit konkuron me hitin e verës “New Rules” e nominuar si albumi më i mire, singelli e video më i mire, zbulimi më i madh i vitit si dhe artistja më e mirë e vitit.

D.M

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here